EĞLENCE

Eğlenecek ve iyi vakit geçirecek yer mi arıyorsunuz? Kuzey Kıbrıs, her şeye sahip: bowling, karaoke geceleri, sinemalar…

DOĞA

Beşparmak Sıradağlarından Akdeniz’in masmavi sularına kadar büyük bir alan ve bu alanda yapılacak çok şey bulunmaktadır.

GECE HAYATI

Arkadaşlarınızla sessiz bir barda sohbet etmeyi mi yoksa partiyi mi tercih edersiniz? Kuzey Kıbrıs her şeyi size sunuyor.

YİYECEK & İÇECEK

Yerel balık restoranlarından geleneksel tavernalara kadar burada deneyeceğiniz çok fazla şey bulunmaktadır.

YAPILACAK ŞEYLER

Kuzey Kıbrıs’ta yapacak bir şeyler mi arıyorsunuz? Macera, açık hava etkinlikleri, Kıbrıs yemeklerini denemek için yerler ya da eğlence arıyorsanız, tüm bunları Kuzey Kıbrıs’ta bulabileceğiniz için şanslısınız.

advanced divider
GOLF SAHALARI
Ilıman iklimine sahip olan Kıbrıs, yıl boyunca golf oynamak için uygun bir yerdir. Yakınlarda inşa edilen en kaliteli tesisler, adadaki spor ilgisini artırıyor. Özellikle Korineum Golf & Country Club, 2007’nin nisan ayında gerçekleştirilen büyük açılışından bu yana Med'in doğal golf cenneti olmuştur. Golfçüler için tasarlanmış dinamik bir 6,232 metre, 72 par gemtir. 18 delikli, 6,232 metre, 72 şampiyona golf sahası her yaş ve standarta sahip golfçülere uygundur. Eşsiz tasarımı sayesinde golfçüler sahanın her yerinden dağ ve deniz manzaralarıyla müthiş deneyimler yaşayabilir.
KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ
Kuzey Kıbrıs’ın bozulmamış bir doğa ve göç yolu üzerinde bulunması, burayı meraklıları için nadir kuşları gözlemleyebilecekleri muhteşem bir yer haline getiriyor. Kuş gözlemciliği, Kuzey Kıbrıs’ta popüler bir boş zaman geçirme aktivitesi haline gelmektedir. Doğu Akdeniz, kuş türlerinin uzun yolculuklarında kesiştiği bir yer olarak bilinmektedir. İzole edilmiş ve benzerlerinin birçoğundan daha az gelişmiş olan Kuzey Kıbrıs’ın doğası bozulmamış bir ulusal park olan Karpaz Yarımadası, önemli miktarda göç eden kuşları kendine çekmekte ve kuş gözlemciliği için önemli bir rol oynamaktadır. Yaygın olarak, Kıbrıs kuyrukkakanı ve Kıbrıs ötleğeni bulunmaktadır. Hem göçmen hem de ikamet eden çok çeşitli kuşlara rastlamanız mümkündür.
TÜPLÜ DALIŞ
Sıcak suları, mükemmel görünürlüğü ve keşfedilecek çok sayıda büyüleyici dalış alanları ile tüplü dalıştan zevk alanlar için Kuzey Kıbrıs, mükemmel bir seçimdir. Kristal berraklığı, kirlenmemiş suları görünürlüğü 30 metreye kadar uzatmaktadır. Suyun yeterince ılık olması, dalmayı bütün yıl boyunca mümkün hale getirmektedir. Tüplü dalış konusunda ister acemi, ister uzman olun, Kuzey Kıbrıs sizlere her seviyeye uygun deneyimleyebileceğiniz alanlar sunmaktadır. Kuzey Kıbrıs’ın tüplü dalış alanları arasında antik amfora kalıntılarıyla çevrili koylardan ‘Antik Dükkan’ ve 14 metrelik bir sualtı dağı olan Zeyko bulunmaktadır.
EKO-TURİZM'İN BİR PARÇASI OLUN
Büyükkonuk Eko-Turizm Birliği, köylerini ziyarete gelenlere sıcak bir karşılama gösteriyor. Eko-Turizm Ziyaretçi Merkezi’nde her zaman size tavsiye veren ve köy sanatlarının nasıl yapıldığını anlatan biri vardır. Bu el sanatları arasında ekmek yapımı, dokuma, sepet yapımı gibi el sanatlarını içermektedir. Sürdürülebilir doğal kaynakları kullanarak, örneğin düzenli aralıklarla öğütülmüş olan ağaç ürünlerinden biri olan zeytin odunu gibi ağaç işleri, hellim ve Kıbrıs mutfağına ait olan lezzetli yemekler, çoğu köy evlerinin bahçelerinde bulunan büyük kil fırınlarında pişiriliyor. Nesilden nesile aktarılan tarifler, şehir restorantlarında bulunmuyor. Ekmek ve hellim yapımlarının gösterildiği etkinlik günleri de
DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
Yüz milinden fazla uzanan engebeli kıyı şeridi, yükselen dağ zirveleri, dokunulmamış araziler ve yılda ortalama 345 gün güneşli olan Kuzey Kıbrıs, doğa yürüyüşünün cennetidir. Kıbrıs’ın eşşiz ve ılıman iklimi, doğa yürüyüşü için bütün yıl boyunca fırsat sunmaktadır. Beşparmak Dağı’ndaki yollarda doğa yürüyüşü yaparken, muhteşem manzaraların ve doğanın keyfine varırken, aynı zamanda St. Hilarion Kalesi gibi tarihi hazinelerin engeline de takılabilirsiniz. Nefes kesen köyleri, tarihi mekanları ve panoramik manzaraları keşfetmeye hazırlanın.
GO KARTING
Hıza mı ihtiyacınız var? Kuzey Kıbrıs’ta, ister yaşlı olun ister genç, karting derslerinin tadını çıkarabilirsiniz. Tek motorlu olan araçlar, 90km/saat’e kadar hıza erişebilir ve yere yakın olduğundan dolayı normal bir arabadan daha çok etkili bir şekilde köşeleri dönebilir. Lefkoşa’nın dışında yer alan Zet Karting go-kart, sürüş becerilerinizi doğru bir şekilde test edebileceğiniz bir pisttir. En kaliteli, 1200 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğinde olan pist, Kuzey Kıbrıs’ın en büyük yarış pistidir. Genç bir aile iseniz, Girne’nin doğusunda yer alan 350 metrelik Tazkarts Go-Kart sizin için idealdir. Ayrıca Max-Power Go-Kart, Mağusa’da adrenalini hissetmek isteyenler için mükemmel bir adrestir.

AT BİNİCİLİĞİ

ATA BİNDİĞİNİZ GER GÜN İYİ BİR GÜNDÜR
Royal Riding Club’ta ata binin ve rahatlayın

Güzel Kıbrıs Adası’nda, at sırtında kıyı şeridini gezerek ve denize karşı güneşin batışını izleyerek unutulmaz anlar yaratmanız çok kolaydır.

Kuzey Kıbrıs’taki birçok at binicilik klüplerinde, var olan at binicilik yeteneklerinizi geliştirebilir ya da at biniciliğinin verdiği heyecanı deneyimleyerek, yeni başlayan olarak at binmeyi öğrenebilirsiniz.

Şanslısınız ki, ana ofis binamızın arkasında, Sea Life projemizin yanında konumlanan Royal At binicilik Klubümüz yer alıyor. Klüp, safari ve deniz turları, biniclik kursları, fayton gezintileri ve küçük çocuklar için padok sörfü gezileri sunmaktadır.

ŞANZINIZI KUMARHANEDE DENEYİN
Işıklar altında şansını denemek isteyenler için, ABD, Almanya, Çin ve Avustralya gibi ülkelerinde olduğu gibi Kuzey Kıbrıs’ta yasal olarak girebilecekleri en iyi kaliteli kumarhaneler bulunmaktadır. Arkın Palm Beach, Artemis, Merit Otel, Elexus, Nuhun Gemisi ve Golden Tulip, Kuzey Kıbrıs’ta bulunan kumarhanelerden en başta gelenleridir.
PAINT BALL
Rakiplerinizi, Kuzey Kıbrıs’ın tabiatında takip edin, boyalarınızla vurun ve bayrağı kazanın! Bütün aile için bir eğlence. Kuzey Kıbrıs, manzarası ve yeşilliği ile paintball heyecanını ilk defa deneyimlemek için en iyi yerdir. Oynayabileceğiniz yerler arasında, Paint Zone- Lefkoşa, PaintBall Bar- Mağusa, The Sunset Club- Girne, PaintBall Kıbrıs- Lefkoşa ve Haskar Paintball- Güzelyurt bulunmaktadır.
GECE HAYATI
Rakiplerinizi, Kuzey Kıbrıs’ın tabiatında takip edin, boyalarınızla vurun ve bayrağı kazanın! Bütün aile için bir eğlence. Kuzey Kıbrıs, manzarası ve yeşilliği ile paintball heyecanını ilk defa deneyimlemek için en iyi yerdir. Oynayabileceğiniz yerler arasında, Paint Zone- Lefkoşa, PaintBall Bar- Mağusa, The Sunset Club- Girne, PaintBall Kıbrıs- Lefkoşa ve Haskar Paintball- Güzelyurt bulunmaktadır.
FESTİVALLER
Kuzey Kıbrıs, geniş bir festival yelpazesine sahiptir. Köylerin kendi isimlerinde yapılan köy festivallerine katılabileceğiniz gibi, Kuzey Kıbrıs’ın büyük tarihi yerlerinde yapılan kültürel ve uluslararası festivallere de katılabilirsiniz. Zeytinlik’teki Zeytin Festivali, Büyükkonuk Eko Festivali, Uluslararası Bellapais Müzik Festivali, Uluslararası Mağusa Kültür ve Sanat Festivali ve DAÜ Bahar Şenlikleri göz gezdirebileceğiniz festivaller arasındadır.
BARLAR & BARLAR
Kuzey Kıbrıs’ta restorantların olduğu kadar, herkesi mutlu edebilecek geniş bir yelpazeye sahip bar ve publar da bulunmaktadır. Bunlar arasında, Lefkoşa’da Cadı Kazanı Café Bar, Narnia, Paddys Irısh Restoran ve Pub, Zephyr, Mağusa’da Shamrock, Monks Inn, De Molay, Girne Limanı ve çevresinde ise Cream Bar, Ego Bar ve Tunnel bulunmaktadır.
SİNEMALAR
Kuzey Kıbrıs’taki sinemalar, vizyona yeni giren filmlere yer vermekte ve her hafta yenilenmektedir. Tüm sinema salonları, görüntü ve sesi yüksek kalitede sağlamak için modern teknolojiye göre donatılmıştır. Sinemaların çoğunda, aynı anda farklı filmler sunabilmek için birden çok salona sahiptir. Lemar ve Galleria sinemaları, Mağusa, Lefkoşa ve Girne’de bulunmaktadır.
Bir adalı için temel unsurlar

Yemek

Yiyecek, içecek ve tabii ki kahve

Kuzey Kıbrıs’ta yemek yemek istediğiniz zaman, çok çeşitli restoran ve mutfak alternatiflerine sahip olduğunuzu duymak size memnun edecektir. Örnek olarak, çok çeşitli seçkin menüler sunan oteller, en iyi Kıbrıs mutfağını sunan geleneksel Kıbrıs restoranları, çocuklarınızla birlikte yemek yiyebileceğiniz aile restorantları, kaliteli yemek ve şarap sunan alakart mekanlar, fast food yerleri ve daha niceleri bulunabilir.

Kuzey Kıbrıs’ta, yemek yiyebileceğiniz çeşitli yerlerin yanı sıra, çok sayıda kafe ve kahve mekanları da bulmak mümkündür. Kahve, Kıbrıs halkı için önemli bir yer tuttuğu için bahsetmeden geçemeyiz.

Sizler için özenle seçtiğimiz yiyecek, içecek ve kahve yerlerine bir göz atın. (Ayrıntılar için resimlerin üzerine tıklayın

Restoranlar Listesi